LOWE ponownie w Krynicy Zdrój

Dnia 22 stycznia br. uczestnicy LOWE wraz z Koordynatorem LOWE odbyli kolejną wycieczkę pociągiem do Krynicy. Tym razem w zimowej scenerii. LOWE uczciło tym samym przywrócenie kursu „Włóczykija” relacji Jasło-Krynica Zdrój. Taka decyzja ucieszyła wszystkich, bo walczyliśmy o ten pociąg we wrześniu, kiedy to 120 osób z LOWE pojechało do Krynicy. Bieccy kolejomaniacy i w sumie włóczykije nie wystraszyli się niemal ciągłych opadów śniegu i pojechali z Biecza wczesnym rankiem komfortowym pociągiem. Podróż trwająca prawie 3 godziny minęła uczestnikom na rozmowach, grach rozwijających pamięć i reflex, a Krynica przywitała wszystkich piękną zimową szatą. Uczestnicy udali się do Starego Domu Zdrojowego, by wziąć udział w bezpłatnym koncercie muzyki poważnej 
w wykonaniu Krynickiej Orkiestry Zdrojowej. Piękny wystrój Sali Balowej, wspaniałe utwory muzyki klasycznej m.in.takich kompozytorów jak: Johanna  Straussa, Jacquesa Offenbacha i innych  zachwyciły uczestników i na długo zapadną w pamięci. Krynicka Pijalnia Główna również okazała się wspaniałym miejscem odpoczynku po długim spacerze zimowymi ulicami uzdrowiska. Przy dźwiękach fortepianu korzenna herbatka czy aromatyczna kawa wspaniale smakowały. Odwiedziliśmy również Pijalnie Czekolady u Kiepury, klimatyczną Restaurację Korona Węgierska. Ani się wszyscy obejrzeli, a trzeba było wracać do pociągu, który czekał na Dworcu Głównym. O godz. 19.30 szczęśliwie dotarliśmy do Biecza, gdzie czekał na nas Pan Mirosław Wędrychowicz, Burmistrz Biecza. Była to dla wszystkich miła niespodzianka.

Uczestnicy wzięli również udział w ogłoszonym przez Koleje Małopolskie Konkursie na oryginalne zdjęcie z biletem na Włóczykija lub logo Kolei w tle. Fotki nasze wiec będą walczyć o nagrody, bo dobrej zabawy nigdy za wiele.

Wycieczka kolejnym razem pokazała jakie projekt LOWE pozostawia po sobie wymierne efekty: poczucie więzi uczestników, chęć przebywania ze sobą, szczególnie w czasie „epidemii strachu”, jakim jest czas pandemii, uczestnictwo w kulturze wysokiej, aktywne spędzanie wolnego czasu i chęć poznania nowych miejsc. Ten wspólnie spędzony czas, zadowolenie uczestników daje siły organizatorom projektu do nowych pomysłów.

Serdeczne podziękowania dla P. Adama Filara – Kolej na JasłoJ

Koordynator LOWE

Skip to content